Wanna ogrodowa spa wolnostojąca lub zabudowana? Promocja - zniżka 2022

Wanna ogrodowa spa wolnostojąca lub zabudowana?

Własne SPA w ogrodzie – wanna wolnostojąca lub zabudowana?

Wypatrujący wanny, która będzie pasowała do spa do ogrodu, ma się do wyboru dwa fundamentalne typy wanien – wolnostojącą i wersję do zabudowy. Obydwa typy mają swoje niedociągnięcia i walory, lecz w głównej mierze są poświęcane do różnorodnego typu zastosowań. Wskutek tego tez należałoby przed zakupem dokładnie przemyśleć, na który wariant się zdecydować, aby w następnej kolejności uniknąć kłopotu z ewentualną wymiany wanny na inną. Na początku trzeba naznaczyć, że obydwa typy wanien najczęściej występują w takich samych edycjach, jeśli chodzi o wielkość, co oznacza, iż nie ma w tym kontekście problemu z doborem odpowiedniego modelu. Co znacznie więcej, nie różnią się one funkcjami i mechanizmami wpływającymi na tradycyjne użytkowanie. Główna różnica tkwi w sposobie montażu, co jednak jest nadzwyczaj ważne.

Czy spa do ogrodu w wersji wolnostojącej to stosowny pomysł?

Wanny ogrodowe w wersjach wolnostojących stały się ostatnio niezwykle popularne. Widuje się je nawet w niewielkich ogrodach, a też w wielu obiektach komercyjnych. Niesłychanie obszerną zaletą takich wanien jest to, iż są dostępne w atrakcyjnych cenach i można je z powodzeniem wykorzystać także w domach prywatnych, a nie tylko w obiektach komercyjnych. Ich ogromną zaletą jest to, że można je postawić właściwie wszędzie i nie ma w tej kwestii pokaźniejszych ograniczeń. Spa do ogrodu spisze się w takich miejscach jak:
• taras,
• zabudowane ogrody zimowe,
• ogrody letnie,
• chaty rekreacyjne.

Jak widać, zastosowań wanien wolnostojących jest niemało. Takie wanny są niezwykle mobilne, przez co jedynym problemem w czasie ich montażu jest wybór wyśmienitego miejsca. Często nie wypada nawet niepokoić się o przyłącza i budowę rur, bo można z nich korzystać w wersji, jaką napełnia się wodą, a po pewnym czasie ją po prostu wypompowuje. Większość tego rodzaju produktów jest dopasowana właśnie do takiego użytkowania, aby zwiększyć uniwersalność użycia. Wanny wolnostojące występują także w wielu różnych rozmiarach, a w tym w nadzwyczaj małych wersjach, które zmieszczą się na niewielkiej powierzchni rzędu dwóch metrów kwadratowych. Są to modele przekazane dla jednej osoby. Spa do ogrodu wolno niemniej jednak wyposażyć także w wannę dla paru osób, również w wersji wolnostojącej. Jeśli interesuje Cię wanna z basenem możesz wybrać komplet duo ze spa i swim. Taki minibasen całoroczny z bieżnią pływacką pozwoli CI na ćwiczenia lub trzymanie kondycji niezależnie od pory roku.

Zabudowane ogrodowe spa

Jest także możliwość wybrania modeli przeznaczonych do zabudowy. Są to wersje zaprojektowane tak, żeby można było je swobodnie zabudować we własnym zakresie oraz są pozbawione jakichkolwiek bezużytecznych szczegółów, poza niecką oraz pompami wody i innymi mechanizmami. Są to przeważnie same niecki z dobrym wyposażeniem, takim jak pompy do wody. Są opracowane tak, żeby wolno było je zabudować w dowolny sposób. Jeżeli ktoś zdecyduje się na tego rodzaju wariant, ma się dwie możliwości co do sposobu montażu w ogrodzie. Pierwszym z nich jest przygotowanie wgłębienia w gruncie i posadowienie wanny tak samo, jako montuje się baseny. Wolno również zainstalować wannę tak samo, jak robi się to ze normalnymi wannami w pomieszczeniach, czyli na poziomie gruntu. Montaż niżej poziomu gruntu jest dość kłopotliwy, jednak możliwy do wykonania. Obydwie opcje żądają sporo pracy, w następstwie tego uciążliwe określić, jakie z nich jest mniej problematyczne na etapie budowy.

W jaką wannę wyekwipować ogrodowe spa?

W jaki sposób widać, możliwości jest sporo, w związku z tym należy się odpowiednio zastanowić oraz rozważyć, czy wersja do zabudowy będzie poprawniej pasować, czy nie poprawniej zaopatrzyć się w wersję wolnostojącą. Trzeba też przyzwoicie przemyśleć, który z wariantów będzie bardziej dochodowy dla konkretnego miejsca, w którym planuje się umiejscowić wannę z jacuzzi ogrodową zewnętrzną spa . To naturalnie dzięki takiemu wyborowi można ją zabudować drewnem, kamieniem czy też glazurą, a też całkowicie zaadaptować do miejsca, w jakim będzie stała. Takie rozwiązania są zazwyczaj wybierane w obiektach komercyjnych, jednakże należy pamiętać, że w domowym ogrodzie, może dojść do potrzeby wprowadzenia lekkich przekształceń, a w owym czasie trzeba by wszystko demontować. Wanny wolnostojące mają tę zaletę, iż wystarczy ją jedynie postawić i wolno już rozpocząć użytkowanie, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, wolno ją najzwyczajniej w świecie przestawić w inne miejsce. Jedną z różnic jest także to, iż wersje wolnostojące występują w zróżnicowanych wersjach, a w tym w wariantach niezmiernie bazowych, które są przy okazji dosyć tanie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *